úterý 17. listopadu 2015

ČERVENÁ ŘEPA S ČESNEKEM A KORIANDREM

Řepa vařená 6 ks
Česnek 4 str
Cibulka mladá 6 ks
Jablko se slupkou 1 ks
Sůl
Koriandr mletý 1 pl
Cukr 2 pl
Startér (lák z předešlého kvašení, syrovátka, laktobacil z lékárny)

Řepu uvařte a nechte vychladnout, potom oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Cibulku a česnek nakrájejte na tenké plátky, přidejte je k řepě společně s kořením,cukrem, solí a startérem. Řádně upěchujte v kvasné nádobě,navrch dejte plátky z jablka a zatižte tak, aby bylo vše ponořené ve šťávě kterou řepa pustila. Pokud je šťávy málo, dolijte trochu převařené, vychladlé vody se solí. Při pokojové teplotě nechte kvasit 7-10 dní, pak přendejte do skleniček a šup s tím do chladu.
Díky tomu že se řepa vařila je měkčí na skus, chutě všech ingrediencí se krásně spojily v lahodnou manu. Lehká nasládlost řepy, pikantní chuť koriandru a česneku společně s decentní kyselinkou se krásně snoubí a vytváří symfonii na jazyku, která, aspoň pro mně, je značně návyková. Můžete zkusit i variantu bez vaření, potom si řepa zanechá zemitější lehce minerální charakter. Dá se jíst samotná, jako příloha nebo do salátů. Výborná je v kombinaci se sýrem typu Balkán a praženými oříšky. Fantazii se meze nekladou.
Dobrou chuť...


P.S. K tomu startéru, být tam nemusí, je to taková sichrovka že se začnou včas množit ty správné bakterie potřebné pro kvašení.

Žádné komentáře:

Okomentovat